Weekend in Salvador pt. 2

V sobotu jsme vyrazili na výlet do Morro do Sao Paulo. Je to malé městečko, které se nachází na ostrově Tinhare, vzdálené cca 2,5 hodiny od Salvadoru. Cesta je trochu komplikovanější - 40 minut lodí ze Salvadoru na ostrov Itaparica, cca hodinu dvacet přes ostrov mikrobusem a 20 minut člunem. 
Pohled na moderní část Salvadoru z ostrovu Itaparica.
Ostrov Itaparica je takový malý "národní park" (ofiko ne), ale je tam překrásná příroda. 


V Morro do Sao Palo jsme strávili 5 hodin, ale přesto to nebylo dost! šli jsme na pláž č. 2. Jsou tam 4 čtyři pláže označené čísly. My jsme viděli pláž č. 1, 2 a pravděpodobně i 3. Byl to ráj, i když trošku jiný než Jeri, ale zůstala bych tam klidně napořád. :)



Z Morro do Sao Paulo jsme odjížděli v půl 4. Večer jsme vyzkoušeli typické bahijské jídlo - quibada - hovězí maso, klobása a okry (zelené plody ibišku jedlého) a samozřejmě rýže.
//On Saturday we went for a trip to Morro do Sao Paulo. It's a small city which is located on Tinhare island. The journey to the island takes about 2 hours 30 minutes from Salvador. The journey is a little bit complicated because first of all you have to go by boat then by bus through Itaparica island and after you go by small boat to Morro do São Paulo.
The Itaparica island looks like a national park. There is really beautiful nature.
The wetter wasn't good but through this, we went to the beach number 2. There are 4 beaches called just one two etc. From Morro we went back at half four. For dinner, we tried quibada - typical food from Bahia - beef, sausage, ocry and of course rice.

V neděli dopoledne jsme navštívili nedaleké náměstí, ale hlavně stadion! Itaipava Arena Fonte Nove byla otevřena v roce 2013 a maximální kapacita je 55 000. V roce 2014 se zde odehrálo několik zápasu v rámci mistrovství světa!



Kontrast aka moderní stadion a domy normálních lidí .. 
Odpoledne jsme se byli podívat na majáku, který je z 16. století a na konci 17. století byla přestavěna přiléhající budova do nepravidelného hvězdicového tvaru. Uvnitř se nachází  muzeum, které je věnované historii Salvadoru.



Zrovna v neděli se konali protesty proti systému v Brazílii ve všech městech, i v Salvadoru. Ale byla to poklidná a řekla bych až veselá demonstrace.

Poté jsme se procházeli po nábřeží, které nabízí úžasné výhledy na moderní Salvador. 

Ochutnali jsme také coconádu - nejvíc sladké, ale nejlepší žejo.  :D

Poobědvali jsme se ve Food parku - něco jako street food festival. A dali jsme si mimo jiné coxinhas - brazilské pirožky plněné kuřecím masem či sýrem atd.



Další místo kam jsme směřovali, bylo ZOO. První brazilské ZOO, kde jsem byla! Vstup zadarmo a naprosto úžasná zahrada. Všude palmy a jiné stromy .. některá zvířata jako třeba pávy, volně pobíhající a všechny výběhy byly tak nějak volnější. :D Protože takhle blízko jsem krokodýla ještě neviděla. Super zážitek! 






A to byl víkend v Salvadoru! Jsem ráda, že jsem jela, stálo to za to! :) 

On Sunday morning we visited some square and then the stadium. Itaipava Arena Fonte Nova was opened on 2013 and max capacity is 55 000 people.
At the afternoon, we had visited the lighthouse from 16. century which was rebuilt at the end of 17. century into an irregular star shape. There is also a museum.
Then we walked on the seafront. There is a really good view to modern Salvador.
Then we had lunch in Food park - street food fest and we tried coxinhas - Brazilian typical food.
The next place we had visited was the ZOO. It was my first time in Brazil and it was amazing! I've never seen crocodile so close to me! Great experience!
And this was my weekend in Salvador. I am really grateful that I went!

Komentáře