Jediné MHD, co tady funguje jsou autobusy. Metro tady údajně staví už 10 let, ale zatím je tu jen jedna linka, ale stejně lidi jezdí raději busem.
Většina lidí jezdí autem, nafta i benzín stojí v rozmezí 2,8 - 3,5 realu/l (cca 22Kč - 28Kč). Je to pravděpodobně nejbezpečnější a nejrychlejší možnost, jak se tu pohybovat. Další obvyklý prostředek je motorka, ty jsou ještě rychlejší než auto jelikož se proplétají mezi auty v kolonách a občas je to fakt cm na cm. Viděla jsem taky pár jedinců co jezdí na motorkách bez bot. No holt jiná země ...
Silnice už tady taky něco zažili a jestli nadáváte už když jedete po dé jedna, tak si tu auto ani nepůjčujte.
Za prvé potřebujete mezinárodní řidičák, což je sice jen papírování na českém úřadě, ale hlavně hodně pevné nervy. Nikdo tu moc neřeší předpisy, přejíždí z pruhu do pruhu jak se mu zachce a všichni na sebe troubí, ale přesto to tady docela funguje.
Další možnost je půjčit si kolo. Funguje tady stejný systém jako ve většině evropských měst, kde si na jednom místě půjčíte kolo a kdekoliv jinde ho vrátíte. Jelikož je Fortaleza poměrně na rovině, je to ideál.
Věčná možnost je vzít si taxi. Jezdí tu nejen auta, ale i taxi motorky! To jsem zatím nezkoušela a asi ani nebudu.
Poslední možnost a první zminovaná je cesta autobusem. Autobusy jsou docela nové a všechno se zdá ok. Jízdenka stojí 2,40 realu (cca 19Kč) a je jedno jestli jedete dvě stanice nebo deset. Na autobus musíte mávnout, aby vám zastavil. Nastupuje se zadními dveřmi, kde se i kupuje lístek. Dáte chlapíkovi peníze a on vás pustí přes turniket dál. S papírem se tady šetří a proto nedostanete nic, co by potvrzovalo že nejedete na černo. Nemám ráda autobusy a kor v cizině, kde se jich trošku štítím a tak jsem si při svý první jízdě hrdinně stoupla i přesto, že tam byla volná místa. Chyba! Proto když ted vidím volný místo letím na něj, připadám si trošku jak důchodce jedoucí do Kauflandu na zlevněný mlíko, ale mám se ráda.
Hodně záleží na jakého řidiče natrefíte, ale většinou jsou to závodníci F1 a jezdí brzda plyn brzda plyn. Moc super, když stojíte a k tomu ty super nový vyasfaltovaný silnice no a je to tady, jedete životní jízdu. Poprvé jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet, každopádně zážitek k nezaplacení. Celá sranda nekončí dokud nevystoupíte. žádná tlačítka se nekonají, máte tady špagát/provázek (co já vim) a za ten musíte zatahat, když chcete vystoupit. Je dobré zatahat dřív než pár metrů před zastávkou jinak letíte předním oknem rovnou ven, dobrej den. Další boj pokračuje dokud se nedostanete k předním dveřím, kde stojí všichni. Jakmile jste tam, máte vyhráno.
Everywhere are some problems with transport and it's same here.
Only city transport is bus. Government has planned that they build here underground but nothing still happens and nobody knows why. THere is just one line of underground but many people rather use bus.
Many people use cars. The gas costs from 2,8 to 3,5 real/l. I think it's the fastest and most safety possibility how to get somewhere in the city. But of course there is big traffic thanks to this.
The next possibility is rent a bike. The rental system is same like in the european countries so you get bike and you can get it back at another place. Fortaleza isn't a hilly city and that's why is bike an ideal choice how to explore center.
You can take a taxi. Fortaleza is a tourist's city so that here are many taxi drivers. You can choose what car you like more.haha
The last and the cheapest possibility is bus. The buses look like new and the ticket costs 2,4 real and it doesn't matter how far you go. Everytime is this price. It's really good experience to take bus here because drivers drive like in rallye dakar with the motto 'no stress'.
Většina lidí jezdí autem, nafta i benzín stojí v rozmezí 2,8 - 3,5 realu/l (cca 22Kč - 28Kč). Je to pravděpodobně nejbezpečnější a nejrychlejší možnost, jak se tu pohybovat. Další obvyklý prostředek je motorka, ty jsou ještě rychlejší než auto jelikož se proplétají mezi auty v kolonách a občas je to fakt cm na cm. Viděla jsem taky pár jedinců co jezdí na motorkách bez bot. No holt jiná země ...
Silnice už tady taky něco zažili a jestli nadáváte už když jedete po dé jedna, tak si tu auto ani nepůjčujte.
Za prvé potřebujete mezinárodní řidičák, což je sice jen papírování na českém úřadě, ale hlavně hodně pevné nervy. Nikdo tu moc neřeší předpisy, přejíždí z pruhu do pruhu jak se mu zachce a všichni na sebe troubí, ale přesto to tady docela funguje.
Další možnost je půjčit si kolo. Funguje tady stejný systém jako ve většině evropských měst, kde si na jednom místě půjčíte kolo a kdekoliv jinde ho vrátíte. Jelikož je Fortaleza poměrně na rovině, je to ideál.
Věčná možnost je vzít si taxi. Jezdí tu nejen auta, ale i taxi motorky! To jsem zatím nezkoušela a asi ani nebudu.
Poslední možnost a první zminovaná je cesta autobusem. Autobusy jsou docela nové a všechno se zdá ok. Jízdenka stojí 2,40 realu (cca 19Kč) a je jedno jestli jedete dvě stanice nebo deset. Na autobus musíte mávnout, aby vám zastavil. Nastupuje se zadními dveřmi, kde se i kupuje lístek. Dáte chlapíkovi peníze a on vás pustí přes turniket dál. S papírem se tady šetří a proto nedostanete nic, co by potvrzovalo že nejedete na černo. Nemám ráda autobusy a kor v cizině, kde se jich trošku štítím a tak jsem si při svý první jízdě hrdinně stoupla i přesto, že tam byla volná místa. Chyba! Proto když ted vidím volný místo letím na něj, připadám si trošku jak důchodce jedoucí do Kauflandu na zlevněný mlíko, ale mám se ráda.
Everywhere are some problems with transport and it's same here.
Only city transport is bus. Government has planned that they build here underground but nothing still happens and nobody knows why. THere is just one line of underground but many people rather use bus.
Many people use cars. The gas costs from 2,8 to 3,5 real/l. I think it's the fastest and most safety possibility how to get somewhere in the city. But of course there is big traffic thanks to this.
The next possibility is rent a bike. The rental system is same like in the european countries so you get bike and you can get it back at another place. Fortaleza isn't a hilly city and that's why is bike an ideal choice how to explore center.
You can take a taxi. Fortaleza is a tourist's city so that here are many taxi drivers. You can choose what car you like more.haha
The last and the cheapest possibility is bus. The buses look like new and the ticket costs 2,4 real and it doesn't matter how far you go. Everytime is this price. It's really good experience to take bus here because drivers drive like in rallye dakar with the motto 'no stress'.


Komentáře
Okomentovat