Kdo jsem a co tu dělám?
Jmenuju se Marie, je mi 21 a bydlím nedaleko Prahy. Studuji druhým rokem Českou zemědělskou univerzitu v Praze.
Dlouho jsem snila o tom, že vyjedu někam do zahraničí na stáž, za prací, prostě na zkušenou. Minulý rok jsem byla na 6 týdnů v Berlíně a bylo to wunderbar. Jela jsem relativně na blind bez jakékoliv organizace a přesto vše vyšlo. Chodila jsem do školy, vyzkoušela jsem si pár prací, nasbírala spoustu zážitků a zkušeností a poznala lidi z celého světa. Bylo to fajn a tak jsem si řekla, že příští rok pojedu znova. A zase do Berlína, protože je to prostě Berlín.
O rok a pár týdnů později nesedím v Berlíně, ale ve Fortaleze v Brazílii. Jakto?
Je to celkem jednoduché, náhodou jsem našla ve škole organizaci AIESEC. Koukla na stránky a řekla si proč ne? A tak to začlo .. přihláška .. meeting .. hledání stáže .. pohovory v angličtině, kterých jsem se nejvíc bála, ale nakonec to byla docela sranda .. a následné přijetí na jednu ze stáží .. zařizování všech dokumentů, letenek, pojištění atd. .. a ted o měsíc a něco později sedím ve svém novém pokoji, v nové rodině, v novém městě, čekajíc na všechny ty zážitky a zkušenosti, co AIESEC slibuje.
O čem je můj projekt?
Jmenuje se X4Change AIESEC in Fortaleza. Je to dobrovolnický projekt, což znamená, že za svoji práci nedostanu peníze. AIESEC mi zajištuje ubytování v hostující rodině, jídlo, transport z/na letiště a podpůrný tým pro adaptaci a řešení problémů.
Moje práce bude spočívat ve výuce angličtiny v neziskové organizaci různým skupinám lidí/častěji dětí. Je na mě, abych si připravila svůj vlastní plán výuky a nápln výuky.
Who am I and what do I here?
My name is Marie, I'm 21 years old and I live near Prague. I finished second year at Czech University of Life Sciences. In October I will go to my third year.
My dream was to go for some internship just for experiences. Last year I went to Berlin for 6 weeks and simply it was 'wunderbar'. Only thing I had provided was my accomodation. I went without any organization or any friend just alone but through this it was the best time in my life. I decided that next year I go to Berlin again.
After a year and few weeks later I am sitting in Fortaleza, not in Berlin. How this happened?
It's quite simple at my university I found AIESEC organization. I looked up to their website and decided to try it. This was beginning .. then it continued with my application .. meeting with girl from AIESEC .. finding the right internship for me .. interviews in English .. and following acceptance of one of many internships I applied for .. and it finished with providing flight tickets, travel insurance and many other documents.
One month later I am sitting in my new room, in new family, in new city waiting for some experiences that AIESEC had promised.
What is my project about?
It's called X4Change AIESEC in Fortaleza. It's a volunteering project so only what I get for my work it's free accomodation in host family, food, airport transport and support team from AIESEC which helps me to adapt here and solve the possible problems.
I will teach basic English in NGO (non-governmental organization) in Fortaleza. Probably I will teach small children. It's up to me what I will teach them and I had to prepare plan and topics which I find interesting to teach.
--
Jmenuju se Marie, je mi 21 a bydlím nedaleko Prahy. Studuji druhým rokem Českou zemědělskou univerzitu v Praze.
Dlouho jsem snila o tom, že vyjedu někam do zahraničí na stáž, za prací, prostě na zkušenou. Minulý rok jsem byla na 6 týdnů v Berlíně a bylo to wunderbar. Jela jsem relativně na blind bez jakékoliv organizace a přesto vše vyšlo. Chodila jsem do školy, vyzkoušela jsem si pár prací, nasbírala spoustu zážitků a zkušeností a poznala lidi z celého světa. Bylo to fajn a tak jsem si řekla, že příští rok pojedu znova. A zase do Berlína, protože je to prostě Berlín.
O rok a pár týdnů později nesedím v Berlíně, ale ve Fortaleze v Brazílii. Jakto?
Je to celkem jednoduché, náhodou jsem našla ve škole organizaci AIESEC. Koukla na stránky a řekla si proč ne? A tak to začlo .. přihláška .. meeting .. hledání stáže .. pohovory v angličtině, kterých jsem se nejvíc bála, ale nakonec to byla docela sranda .. a následné přijetí na jednu ze stáží .. zařizování všech dokumentů, letenek, pojištění atd. .. a ted o měsíc a něco později sedím ve svém novém pokoji, v nové rodině, v novém městě, čekajíc na všechny ty zážitky a zkušenosti, co AIESEC slibuje.
O čem je můj projekt?
Jmenuje se X4Change AIESEC in Fortaleza. Je to dobrovolnický projekt, což znamená, že za svoji práci nedostanu peníze. AIESEC mi zajištuje ubytování v hostující rodině, jídlo, transport z/na letiště a podpůrný tým pro adaptaci a řešení problémů.
Moje práce bude spočívat ve výuce angličtiny v neziskové organizaci různým skupinám lidí/častěji dětí. Je na mě, abych si připravila svůj vlastní plán výuky a nápln výuky.
Who am I and what do I here?
My name is Marie, I'm 21 years old and I live near Prague. I finished second year at Czech University of Life Sciences. In October I will go to my third year.
My dream was to go for some internship just for experiences. Last year I went to Berlin for 6 weeks and simply it was 'wunderbar'. Only thing I had provided was my accomodation. I went without any organization or any friend just alone but through this it was the best time in my life. I decided that next year I go to Berlin again.
After a year and few weeks later I am sitting in Fortaleza, not in Berlin. How this happened?
It's quite simple at my university I found AIESEC organization. I looked up to their website and decided to try it. This was beginning .. then it continued with my application .. meeting with girl from AIESEC .. finding the right internship for me .. interviews in English .. and following acceptance of one of many internships I applied for .. and it finished with providing flight tickets, travel insurance and many other documents.
One month later I am sitting in my new room, in new family, in new city waiting for some experiences that AIESEC had promised.
What is my project about?
It's called X4Change AIESEC in Fortaleza. It's a volunteering project so only what I get for my work it's free accomodation in host family, food, airport transport and support team from AIESEC which helps me to adapt here and solve the possible problems.
I will teach basic English in NGO (non-governmental organization) in Fortaleza. Probably I will teach small children. It's up to me what I will teach them and I had to prepare plan and topics which I find interesting to teach.
--

Komentáře
Okomentovat