V sobotu večer jsme s host rodinou byli na párty od fitka, kam chodí Thaynna s mámou. Byl to večer typického jídla, pití, hudby a tance pořádaný na ulici, takže to bylo opravdu se vším všudy. Ochutnala jsem několik jídel jako např. kukuřičnou kaši, coxinha (v podstatě pirožek plněný masem), dort s čokoládou a samozřejmě caiprinhu. Také jsem si všimla, že se tu poměrně ve velkém pije vodka. Teda, tu hlavně pijou ženy a chlapy pijou whisky. Máme několik fotek z toho večera, ale vypadám tam jak idiot, tak je musím nějak upravit a možná, možná je někdy zveřejním. :D
V neděli jsme všichni společně posnídali a poté jsme vyrazili já, Thaynna s mámou na pláž. Jeli jsme na Praia do Iracema, která je nedaleko Dragao do Mar. To je kulturní centrum, na které mám zálusk!
Naivně jsem si myslela, že se budeme koupat, opalovat a tak. Bohužel mě chytli za slovo a domluvili mi školu surfu. No super! Tak jsem to vyzkoušela. Co si budeme nalhávat, strašný. :D
Jelikož instruktor mluvil jen portugalsky tak to byla domluva rukama nohama, takže ve finále vůbec nevim jak to funguje, všechno jsem dělala jen podle toho co jsem viděla u ostatních. Většinu času jsem se jen válela na surfu a jen tak plula a jednou za čas přišla jakože 'dobrá' vlna a já měla jako jet. No jasný! Z celé cca hodiny jsem jela dohromady tak 2x (jakože jsem stála tak max. 5 vteřin a hodně vzdáleně to připomínalo surfování). Ale i tak to byl zatím největší zážitek tady!
Potom co jsem vypjila půlku oceánu jsme šli na oběd. Klasický oběd tady, z kterého jsem odcházela tak o 20 kilo těžší, ale spokojená. Měli jsme baiao de dois - rýže s fazolemi (něco jako rizoto), carne de sol - maso sušené na Slunci (když mi Thaynna řekla, co budeme jíst myslela jsem na Jerkys, ale tohle? tohle bylo tak nejlepší!!), macaxeira - něco jako hranolky, ale z manioku a capoca - kterou si posypete rizoto nebo ji jíte jen tak. Tohle bylo asi nejlepší jídlo tady! A to maso! (moje rodiče si asi musí klepat na čelo, jelikož maso doma moc nejim, ale tady jsem za ten týden snědla tolik amsa jako v čr za měsíc :D). Pak jsme ještě zaskočili na zmrzku do 50 sabores. Dala jsem si příchut mouse a polila to jako už obvykle marshmalow a karamelem. :D
At saturday night we went with my host family for a party which was arrange by fitness which my hosts visit. It was a night with typical food, music and dance. It was party on the streets and it's quite typical these parties here.
I tried a few typical foods for example corn porridge, coxinha, cake with chocolate and of course caiprinha.
On Sunday we had breakfest together and then we (me, my host sister and mum) went to the beach - Praia do Iracema. It's near Dragao do Mar - culture center. We visited next pier here. This was much shorter than the first I visited but really nice.
I thought that we would normally lay on the beach and sunbathe. No! They arranged for me a surf school! Wow! Ok, so I tried. The instructor spoke only portuguese so it was quite complicated. It was super but I don't think so that I will be a surf star. :D
After I drank a half of the ocean we went for a lunch. We had baiao de dois - rice with beans, carne de sol - dried meat, macaxeira - like french fries. Then we went to 5O sabores where I tried ice cream with mousse flavour. Top!
At saturday night we went with my host family for a party which was arrange by fitness which my hosts visit. It was a night with typical food, music and dance. It was party on the streets and it's quite typical these parties here.
I tried a few typical foods for example corn porridge, coxinha, cake with chocolate and of course caiprinha.
On Sunday we had breakfest together and then we (me, my host sister and mum) went to the beach - Praia do Iracema. It's near Dragao do Mar - culture center. We visited next pier here. This was much shorter than the first I visited but really nice.
I thought that we would normally lay on the beach and sunbathe. No! They arranged for me a surf school! Wow! Ok, so I tried. The instructor spoke only portuguese so it was quite complicated. It was super but I don't think so that I will be a surf star. :D
After I drank a half of the ocean we went for a lunch. We had baiao de dois - rice with beans, carne de sol - dried meat, macaxeira - like french fries. Then we went to 5O sabores where I tried ice cream with mousse flavour. Top!






Komentáře
Okomentovat