Saturday's lunch

S decentní kocovinou z páteční párty jsme s host rodinkou vyrazili na oběd do centra. Byli jsme v restauraci Zena, kde mají prý nejlepší feijoada a almondega. Feijoada jsou vařené fazole s vepřovým a hovězím masem a klobásou. Podává se s rýží, taková klasika tady. Almondega jsou masové koule z hovězího masa. Výborný! Jak jinak. 
K jídlu jsem pila Caiprinhu - typický drink a taky docela dost silný. Thaynna říká, že se vždy napřed pije caiprinha, pak se obědvá feijoada a po obědě se jí pomeranč, aby vám slehlo.


Poté jsem si jela konečně koupit brazilské číslo. SIMka mě stála 8 realu (cca 50Kč), ale oříznutí mě stálo 10. No sranda. :D Volání je tady poměrně levné - hovor stojí 0.30 realu a je jedno jak dlouho mluvíte a internet stojí 1 real na den (7-8,- Kč). Máte možnost vybrat si ze tří operátorů - Oi, Claro a TIM. Poslední zminovaný je prý nejlevnější, tak jsem zvolila tento.
Jelikož už mi to docela slehlo a měla jsem čas při čekání na hosts, tak jsem zašla na zmrzku do mekáče. Mekáč má všechno stejný jako u nás, ale co mě překvapilo tak je nabídka batavy ve tvaru mimonů. :D To si snad budu muset někdy dát. Já si dala mcflurry s Kopenhagen, což je prý jedna z nejlepší čokolád .. a to fakt je!


                                            

I woke up with small hangover from friday's party and we went with my host family for a lunch. We were in Zena restaurant and I tasted next typical brazilian food - feijoada and almondega. Feijoada is a stew black beans withe beef and pork and of course with rice. Almondega is meatball from the beef.
It was really really tasty! I love it! It's normal to drink caiprinha before feijoada and after lunch to eat orange.
After lunch I finally bought my brazilian number. SIM costs 8 real and you can choose from 3 operators - Oi, Claro and TIM. The last one ist the cheapest one so I chose this. You can call just for 0.30 real and it doesn't matter how long you are calling and internet for one day costs 1 real.
Between waiting to my hosts I tried mcflurry with Kopenhagen. My hosts told me that Kopenhagen is the ebst chocolate here so it was 'must try'. :D Also I was surprised with minions mania that Mc's is selling some batavas with minions. It looks really funny that I must try it. :D


Komentáře