Dny plynou, čas utíká a můj pobyt se tady krátí. A tak by bylo dobré, každý den nějak plnohodnotně využít. Je to složitější jelikož už v půl 12 musím vyrážet do neziskovky, ale i tak se dá něco menšího stihnout. A proto jsem si zadala, že si každý týden (v průběhu po-čt) udělám alespon jeden mini 'výlet' po městě.
První výlet směřoval na náměstí Luíza Távora. Jezdím kolem něj každý den a tak jsem to zkusila.
Na několika místech ve městě jsou tzv. outdoor fitka a tak stejně je i jedno na tomto náměstí. Je tam několik 'strojů', kde můžete zadarmo cvičit. Přijde mi to jako skvělý nápad (a myslím, že i něco takového je u nás?) než platit někde členství, když tady můžete být na čerstvém vzduchu. Jen je otázka jaké to tady je, když se setmí ..
Kromě fitka je na náměstí i obchod s typickými ručně vyráběnými předměty z Ceary.
Na náměstí je několik malých domečků, které jsou udržované a vypadají opravdu pěkně. Najdete tady kavárnu, (pravděpodobně) knihovnu a několik dalších institucí.
A to by bylo vše z prvního mini výletu. Zatím podle všeho shledávám tohle náměstí jako zatím nejčistší místo tady. Můžete si tady zacvičit, sednout na kafčo nebo jen tak porelaxovat po palmama .. no není to fajn?!
Days go by and my stay here is shorter and shorter.
První výlet směřoval na náměstí Luíza Távora. Jezdím kolem něj každý den a tak jsem to zkusila.
Kromě fitka je na náměstí i obchod s typickými ručně vyráběnými předměty z Ceary.
Na náměstí je několik malých domečků, které jsou udržované a vypadají opravdu pěkně. Najdete tady kavárnu, (pravděpodobně) knihovnu a několik dalších institucí.
A to by bylo vše z prvního mini výletu. Zatím podle všeho shledávám tohle náměstí jako zatím nejčistší místo tady. Můžete si tady zacvičit, sednout na kafčo nebo jen tak porelaxovat po palmama .. no není to fajn?!
Days go by and my stay here is shorter and shorter.
I decided that every week from Monday to Thursday at least once I make a small trip to the city center.
First stop was Praca Luíza Távora. I go along this square everyday by bus so I tried it!
On the square you can find outdoor fitness, there places are more in the center. Here you can workout without a membership just for free on fresh air. But there's question how it looks like here when gets dark..
Except fitness there is a shop with handmade things from Ceara.
There are also some small houses which looks like really good and tidily.
It's cafe, (probably) library and other institutions.
And that's all from my small trip. I found this place like the tidiest place in Fortaleza. You can workout there or drink a cup of coffee or just relax.









Komentáře
Okomentovat