Neděle je vždycky ve znamení výletu a tak jsem byla zvědavá, kam pojedeme tentokrat.
Thaynna mi řekla, že pojedeme někam k jezeru a že je to kousek. Byla jsem trošku zklamaná, jelikož jsem doufala že konečně vypadnu z města. Ale naštěstí to bylo presne tak, jak jsem si přála! Poprvé z Fortalezy pryč!
Jeli jsme cca 40 minut k Lagoa do Banana nebo-li "Banánové jezero". Jezero dostalo tenhle název po jednom muži, který zde žil. Banana se mu říkalo protože dělal vše, co mu nakázala manželka. A proto každý kdo je stejný, tak se mu říká Banana! Nevím co je na tom pravdy, ale je to úsměvný příběh. :D
Jeli jsme k rodinným známým, kteří pořádali grilovačku. Bylo tam hodně lidí a jako obvykle, nikdo neuměl anglicky. Ale i přesto to byla skvěle strávená neděle. Všichni byli moc milí a pohostinní, že jsem se cítila jak u starých známých. :)
Projela jsem se několikrát na vodním skútru po jezeře a byl to Top zážitek, vítr ve vlasech, Slunce v zádech.. Co víc?
Jezero je tak poloviční co Liptovská Mara na Slovensku (nemůžu si vybavit žádné jezero v ČR, které bych mohla porovnat jelikož jsem dlouho nikde nebyla jen na Slovensku).
Odpoledne jsme vyjeli v mini autíčku na nedalekou pláž. Dojeli jsme k laguně, kde každý zkoušel kite-surfing a někteří byli fakt profíci! Musí to být super takhle si létat.
Po cestě zpět jsme seděli na rampě a to byl teprve zážitek!
Po nejhezčím západu Slunce, jsme vyrazili zpátky směr Fortaleza. A tak jsem zakončila svůj další týden tady.
Uvidíme, co přinese příští týden. Už teď se těším!
Sunday is a symbol for some trips so I was excited where we went today!
Thaynna had told me that we went to some near lake. I was little bit disappointed that I didn't leave the city. But luckily I left the city!
We drove about 40 minutes to Lagoa do Banana - banana's lake.
The lake is called by one man who lived here and did everything what his wife wanted! So every man who so this is called "Banana". I don't know if this story is true but it's funny.
We were at house of my host family's friends. They arranged barbecue. There were much people but nobody was speaking English. But through this it was really great Sunday. The people were so kind and they behaved to me like they knew me for ages.
I tried water scooter (not as a driver) and it was incredibly awesome. Wind in my hair, sun in the back .. What's more?
In the afternoon we went in a small car to nearest beach. We stopped at lagoon where everybody tried kite surfing. There were many guys who looked like professionals. It must be so good feeling when you fly!
When we went back to the house we sat on the back of the car and this was really really cool!
After beautiful sunset we came back to home to Fortaleza.
This was the way I finished my second week here.
We will see what brings next week here! I am looking forward to it!









Komentáře
Okomentovat