V pátek jsme měli volno v neziskovce, ale měli jsme IPS. Co je IPS?
Je to v podstatě úvod do života tady .. Představení Aiesecu ve Fortaleze, seznámení se s ostatními členy stáže, prezentace o Brazílii, Ceaře a Fortaleze, užitečné tipy atd.
Dozvěděla jsem se několik nových poznatků o zemi i o městě a některé jsem si jen utrvdila. Dostali jsme tipy na výlety, kam se vyplatí zajet tak doufám, že toho navštívím co nejvíc! Také jsme dostali vstupní balíček, kde je mapa Fortalezy, další informační leták o Fortaleze a malý dárek, který je typický pro tuto oblast - malá láhev, ve které je písek a do něj se kreslí.
Na stejném programu jako jsem já (X4Change) je dalších cca 20 lidí. Všichni jsme se představovali, ale samozřejmě si nepamatuju všechny, ale nejvíce lidí bylo z Ruska, další jsou z Peru, Slovenska, Egypta, Hongkongu, Itálie, Ukrajiny, Anglie, Portugalska, Turecka a samozřejmě z česka. Je to super, že je nás tu tolik z jiných zemí, protože každý má jiný přízvuk, trošku jinou kulturu a jiné názory.
Dneska jsme také psali naše očekávání od stáže.. Chvíli jsem o tom přemýšlela, ale pak jsem něco napsala. Nebudu to zveřejnovat ted, protože bych to měla pořád na očích, ale vytáhnu to až se můj pobyt tady bude blížit ke konci. A uvidíme, jak to nakonec dopadne. :) Jsem docela zvědavá. Na fotce pod textem jsme všichni EPs společně s druhým programem - marketing, který běží souběžně s mým.
Moje první párty ve Fortaleze! Přišla většina EPs a i někteří, kteří jsou zde už déle a bylo to fakt super. Přijde mi, že jsem snad mluvila alespon s jedním člověkem z každého kontinentu. Masakr! Zkusila jsem dvě místní piva - Skoll, který mi moc nechutnal něco jako Zlatý Bažant a Beats, které je údajně nejsilnější pivo tady a to bylo fakt dobré. Pak jsem vyzkoušela místní alko specialitu - Cachaca, je to likér z cukrové třtiny . .Přišlo mi to jako taková ta klasika, která vám chutná a mohli byste ji pít pořád, protože vám přijde že neopijí, ale pak najednou odpadnete. :D Proto jsem si dala radši jen jeden drink! Moje host rodina pro mě přijela (já je fakt miluju) a tak jsem to půlnoci zabalila, ale stejně jsem měla ráno kocovinu jak kdybych tam byla do 4. Achjo :( Ale příště půjdu zas! :D
mezinárodní fotka aka Anglie, Ukrajina, česko a Slovensko
On Friday we had free day, but we had an IPS. What's IPS?
It was an introduction of Fortaleza, Brazil and Aiesec organization and people. We got some useful tips and knew each otheer from our project. Also we became a welcome package with map of Fortaleza, some papers about city and small gift - bottle of coloured sand which is typical souvenir from Ceara.
About 20 people are on the same project /X4Change/ like me. We introduced yourself to other but of course I don't remember all of them but most people are from Russia (Moscow), Peru, Slovakia, Egypt, Hongkong, Italy, Ukraine, the Great Britain, Portugal, Turkey and of course from Czech.
We had to write our exceptations from this internship. For a while I was thinking what the hell am i dooing here but then I wrote something. I don't want to write it here becauce I would see it everyday so I will compare it in my last week here and we will see.
My first party with aiessec was really really good. Finally I tried the local beer! First was Skoll but I didn't like it so I tried next one - Beats and it was really good. After this I tried local typical alcohol drink - Cachaca. It is from sugarcane and it's really good. My hosts came for me (I really love them!) so I left midnight but in the morning I had hangover. :(:D Next party I must go again. :D
Je to v podstatě úvod do života tady .. Představení Aiesecu ve Fortaleze, seznámení se s ostatními členy stáže, prezentace o Brazílii, Ceaře a Fortaleze, užitečné tipy atd.
Dozvěděla jsem se několik nových poznatků o zemi i o městě a některé jsem si jen utrvdila. Dostali jsme tipy na výlety, kam se vyplatí zajet tak doufám, že toho navštívím co nejvíc! Také jsme dostali vstupní balíček, kde je mapa Fortalezy, další informační leták o Fortaleze a malý dárek, který je typický pro tuto oblast - malá láhev, ve které je písek a do něj se kreslí.
Dneska jsme také psali naše očekávání od stáže.. Chvíli jsem o tom přemýšlela, ale pak jsem něco napsala. Nebudu to zveřejnovat ted, protože bych to měla pořád na očích, ale vytáhnu to až se můj pobyt tady bude blížit ke konci. A uvidíme, jak to nakonec dopadne. :) Jsem docela zvědavá. Na fotce pod textem jsme všichni EPs společně s druhým programem - marketing, který běží souběžně s mým.
Moje první párty ve Fortaleze! Přišla většina EPs a i někteří, kteří jsou zde už déle a bylo to fakt super. Přijde mi, že jsem snad mluvila alespon s jedním člověkem z každého kontinentu. Masakr! Zkusila jsem dvě místní piva - Skoll, který mi moc nechutnal něco jako Zlatý Bažant a Beats, které je údajně nejsilnější pivo tady a to bylo fakt dobré. Pak jsem vyzkoušela místní alko specialitu - Cachaca, je to likér z cukrové třtiny . .Přišlo mi to jako taková ta klasika, která vám chutná a mohli byste ji pít pořád, protože vám přijde že neopijí, ale pak najednou odpadnete. :D Proto jsem si dala radši jen jeden drink! Moje host rodina pro mě přijela (já je fakt miluju) a tak jsem to půlnoci zabalila, ale stejně jsem měla ráno kocovinu jak kdybych tam byla do 4. Achjo :( Ale příště půjdu zas! :D
mezinárodní fotka aka Anglie, Ukrajina, česko a Slovensko
On Friday we had free day, but we had an IPS. What's IPS?
It was an introduction of Fortaleza, Brazil and Aiesec organization and people. We got some useful tips and knew each otheer from our project. Also we became a welcome package with map of Fortaleza, some papers about city and small gift - bottle of coloured sand which is typical souvenir from Ceara.
About 20 people are on the same project /X4Change/ like me. We introduced yourself to other but of course I don't remember all of them but most people are from Russia (Moscow), Peru, Slovakia, Egypt, Hongkong, Italy, Ukraine, the Great Britain, Portugal, Turkey and of course from Czech.
We had to write our exceptations from this internship. For a while I was thinking what the hell am i dooing here but then I wrote something. I don't want to write it here becauce I would see it everyday so I will compare it in my last week here and we will see.
My first party with aiessec was really really good. Finally I tried the local beer! First was Skoll but I didn't like it so I tried next one - Beats and it was really good. After this I tried local typical alcohol drink - Cachaca. It is from sugarcane and it's really good. My hosts came for me (I really love them!) so I left midnight but in the morning I had hangover. :(:D Next party I must go again. :D



Komentáře
Okomentovat