Beira Mar

Konečně článek! Nepřidávala jsem tento týden žádný nový článek, jelikož jsem v podstatě nikde nebyla. Od pondělí do čtvrtka chodím do NGO a učím angličtinu a mezitím nic moc nestíhám. Leda tak číst knížky a občas zajít do fitka. 
Ale konečně jsem měla volno, tak jsem ho využila a šli jsme s Thaynnou na procházku po promenádě Beira Mar a okolí.
První zastávka byl kostel na ulici Mosenhor Tabosa. Celá ulice je lemována obchody, kterých je tu přes 450. 

Další zastávka byl trh, který měl být původně úplně jiný, ale tenhle byl taky fajn. Prodává se tam všechno možné ovoce, jaké si jen představíte, zelenina, ryby a maso. Najdete zde také koření a samozřejmě kešu oříšky.


Po návštěvě trhů jsme se konečně dostali na hlavní promenádu Beira Mar. Zatím jsem ji vždy viděla jen za tmy, kdy tu bylo všude mnoho lidí. Ted tady bylo minimum lidí a byla to paráda. šli jsme se podívat na molo, o kterém jsem se už jeldnou zminovala a je to tam stejně skvělé jako za tmy. Sedli jsme si na konec mola, kde jsou kameny a pozorovali oceán. Takový svobodný pocit tam! A jelikož jsme měli obrovské štěstí, tak jsme viděli rodinku delfínů! Neuvěřitelný, že byli tak blízko, byli kouzelný! :)



Na Beira Mar můžete koupit cokoliv jako klasiku kokos, ale také krevety a langusty. No vypadalo to pěkně, ale fotka mi stačila!


Celá promenáda je lemována obrovskými mrakodrapy, které jsou ve většině případů hotely. Jak jsem psala v jednom z minulých článků je tady japonská zahrada, která zde byla upravena v roce 2011.



Nemohla jsem odolat a tak jsem si opět na stejném místě dala acaí. Obávám se, že tohle budu postrádat v čr asi nejvíc.

Naše cesta pokračovala do Rio Mar, obrovské nákupní centrum, kde najdete známé značky, ale i dražší značky typu Versace atd. Naivně jsem doufala, že třeba v knihkupectví seženu pohledy. NE! Nejsou tady nikde. A tak doufám, že je někde náhodou objevím. 
Abych nezapomněla po obědě jsme si dali sladkou tečku za dnešním dnem - brigadeiro - čokoládovou pralinku. 

Finally a new article! I didn't add any article this week because I just went to the ngo from Monday to Thursday. So this is why I didn't have time to go somewhere to explore something new. I just read books or go to the gym between my working days.
But finally here is free day which I soent with my host sister Thaynna walking through Beira Mar and neighbourhood.
The first stop was a church on the Mosenhor Tabosa street. The whole street is surrounded by shops - there are about 450 shops.
The next stop was market. We had planned to visit another one but this one wasn't bad so we stayed here. On the market there were many types of fruit, vegetable, but of course fish, meat and nuts.
After we had visited the market we went to seafront - Beira Mar. Till today I was on Beiraa Mar just once and at night. Today there weren't so much people so it was good. We had went to the pier and sat in the end on the stones. We just looked to the ocean and suddenly we saw a family of dolphins. It was really beautiful!
On the seafront you can buy everything for example classic coco or of course shrimps and .The seafront is surrounded by huge skycrapers - most of them are hotels. There is also Japanese garden which was settled in 2011.
The second time here and again acaí. I love it!
Our trip continued to Rio mar - huge shopping mall. And here I tried brigadeiro - chocolate praline. 

Komentáře