A je to tady zase, další týden za mnou. Tento týden jsem už zaběhla do kolejí a od pondělí do čtvrtka učila angličtinu. No učila, ono je to občas dost zvláštní výuka, ale občas je to celkem sranda.
Některé děti mají velký zájem se něco naučit a vždy mě dostanou, když za mnou přijdou a začnou na mě plynule mluvit anglicky, at jim něco dovysvětlím.
Ale pak jsou děti, kterým je to vcelku jedno a jen si to tam odsedí a nám to trošku opepří. Občas je to náročný a obdivuju každou učitelku, která tohle může dělat každý den, každý měsíc, celý rok, celý život. Já jsem po tomhle týdnu měla chut podat přihlášku do Bohnic. Ale už je fajn, je to velký trénink trpělivosti a já doufám, že přežiju. A tahle fotka vše vystihuje.
V pátek jsem byla s Thaynnou na Beira Mar, hlavní promenádě a v sobotu jsme byli na stejné pláži (Praia de Iracema) jako minulou neděli, kde jsem zkoušela surf. Tentokrát jsem se tomu vyhla a šla to vyzkoušet Thaynna. Já se jen opalovala a občas se šla nechat ohodit dvoumetrovou vlnou. Blízko této pláže je další molo (nevim kolikátý už ani). Je docela rozbité, ale dává zase jiný výhled na Fortalezu.
Večer jsme společně s Thaynnou, jejím přítelem a kamarádem, zašli do Orbity.
Orbita bar je asi nejslavnější klub ve Fortaleze. Nachází se nedaleko Dragao do Mar (kulturní centrum). Vstup je zdarma do určité hodiny, jinak platíte 30 realu (cca 240Kč). Drinky jsou stejné jako najdete u nás,, ale většina jich je z vodky. (Všichni tady nějak moc mají rádi vodku.) Prostorově mi to připomíná Meetfactory, interiérově Hard rock café a hudebně tak nějak všechno - zrovna v sobotu tam byl rockový koncert a na druhé stagi hráli popíky atp. Nebylo to špatné, ale není nad dnb a house nebo techno.
Neděli jsme strávili mimo město - u jezera Lagoa do Banana na grilovačce. Skvělé místo, kde je to víc uklidněné, čistší než město a nekonečné pláže bez lidí. Ale hlavně, ty západy Slunce tam musí být největší paráda. Jeden jsem zažila a byl překrásný. (Fotka z okna není nijak upravovaná!!!)
Second week is over!
Některé děti mají velký zájem se něco naučit a vždy mě dostanou, když za mnou přijdou a začnou na mě plynule mluvit anglicky, at jim něco dovysvětlím.
Ale pak jsou děti, kterým je to vcelku jedno a jen si to tam odsedí a nám to trošku opepří. Občas je to náročný a obdivuju každou učitelku, která tohle může dělat každý den, každý měsíc, celý rok, celý život. Já jsem po tomhle týdnu měla chut podat přihlášku do Bohnic. Ale už je fajn, je to velký trénink trpělivosti a já doufám, že přežiju. A tahle fotka vše vystihuje.
V pátek jsem byla s Thaynnou na Beira Mar, hlavní promenádě a v sobotu jsme byli na stejné pláži (Praia de Iracema) jako minulou neděli, kde jsem zkoušela surf. Tentokrát jsem se tomu vyhla a šla to vyzkoušet Thaynna. Já se jen opalovala a občas se šla nechat ohodit dvoumetrovou vlnou. Blízko této pláže je další molo (nevim kolikátý už ani). Je docela rozbité, ale dává zase jiný výhled na Fortalezu.
Večer jsme společně s Thaynnou, jejím přítelem a kamarádem, zašli do Orbity.
Orbita bar je asi nejslavnější klub ve Fortaleze. Nachází se nedaleko Dragao do Mar (kulturní centrum). Vstup je zdarma do určité hodiny, jinak platíte 30 realu (cca 240Kč). Drinky jsou stejné jako najdete u nás,, ale většina jich je z vodky. (Všichni tady nějak moc mají rádi vodku.) Prostorově mi to připomíná Meetfactory, interiérově Hard rock café a hudebně tak nějak všechno - zrovna v sobotu tam byl rockový koncert a na druhé stagi hráli popíky atp. Nebylo to špatné, ale není nad dnb a house nebo techno.
Neděli jsme strávili mimo město - u jezera Lagoa do Banana na grilovačce. Skvělé místo, kde je to víc uklidněné, čistší než město a nekonečné pláže bez lidí. Ale hlavně, ty západy Slunce tam musí být největší paráda. Jeden jsem zažila a byl překrásný. (Fotka z okna není nijak upravovaná!!!)
Second week is over!
This week I normally started to go everyday from Monday to Thursday to the ngo to teach English.
Sometimes it's quite difficult because some children are really talented and they want to learn something new but the others don't care and do nothing. But everyday is something funny so I laugh.
On Friday I went with Thaynna to Beira Mar - seafront. On Saturday we were on Praia de Iracema where we were last Sunday. Here I tried surf and this time Thaynna tried it. I was just sunbathing and swimming in the ocean. We visited next pier - it's quite old but there is really good view to Fortaleza.
In the evening we (I, Thaynna and her boyfriend and friend) went to Orbita. Orbita bar is near Dragao do Mar and it's the most popular club here. The entry is free to some hour and after it's for 30 real. This night there was a rock concert and it was quite good. But I rather listen to dnb or house or techno.
Sunday we spent out of the city at Lagoa do Banana. My host family's friend made a barbecue. It was super! And the sunset I saw! Wow! Just awesome!










Komentáře
Okomentovat