1st time at the beach

Jaké to tady je?
Cesta byla hodně náročná, byla jsem přesně 24 hodin na cestě (skoro jako Sal od Kerouaca). Moje hostující rodina na mě čekala na letišti, jelikož jsem přiletěla ve 2 ráno místního času a AIESEC vyzvedává až od 8 do 11 večer. Přivítala mě moje nová 'ségra' a mamkou vřelým objetím. Odvezli mě domů, cca 20 minut od letiště a ukázali mi můj pokoj a ujistili mě, že cokoliv budu chtít jíst, at si prostě vezmu. Pokoj je normálně vybaven, a na posteli na mě čekal dárek a vzkaz od mé host rodiny. Usínala jsem s tím, že to snad bude super, když to takhle dobře začíná.


Druhý den v neděli, po asi 20ti hodinovém spánku, mi Thaynna /host sister/ řekla, že jedeme na pláž. Je docela komické, že jediný kdo umí anglicky je Thaynna, host otec ani matka neumí anglicky, tak se na sebe jen usmíváme, ale i tak se tu cítím dobře.
Jeli jsme na Praia do Futuro do Croco beach. čekala jsem klasickou pláž s lehátky, slunečníky a nějakým tím bárkem. Byla jsem vyvedena z omylu, Croco beach je komplex, kde se nachází venkovní restaurace, bar, sauna, obchody se suvenýry a mnoho dalšího a to všechno pod korunami palem. Sedli jsme si a objednali si pití, já si dala kokos. A byl vynikající! Stál 3,50 real, což je cca 28,-Kč.
Fouká tu relativně silný vítr a proto vlny občas přesahují jeden metr. I přesto bylo ve vodě snad milion lidí. Fakt! Nebyla jsem posledních 10 let v Chorvatsku, tak nevím jak to tam vypadá po nájezdu čechů, ale takhle nějak si to představuju. Prý je to z důvodu, že většina lidí má volno - většina obchodů je v neděli zavřených -  a tak je tady neděle ve znamení pláže. At jsem se rozhlížela na jednu či na druhou stranu neviděla jsem na konec pláže. Top! Na pláži je hodně atrakcí, jak se můžete zabavit . .at je to škola surfu (což mě docela zaujalo a možná to vyzkouším), půjčovna pálek na tenis (v tomhle větru? ok) a at jste šli na jednu či na druhou stranu pláže, tak se všude hrál fotbal. S improvizovanýma brankama z kokosů či větví, všichni zapálení jak minulý rok při MS.


Stmívá se tu docela brzo cca v 6 už je tma, takže jsme okolo 3 vyrazili z pláže na oběd. Pro mě docela nezvyklý čas, ale pro brazilce evidentně úplně normální. Jeli jsme do centra Fortalezy do restaurace Sirigado. Až po objednání, jsem zjistila že sirigado je brazilská ryba a je to typická specialita. Přinesli nám filet na grilu a hromadu rýže s brokolicí .. Bylo to nejlepší! Po hlavním jídle jsme si dali ještě desert, zapomněla jsem jak se jmenuje, ale byl to v podstatě puding s karamelem. Mnam!


Myslela jsem si, že už den končí, ale ještě večer jsme jeli s Thaynou a jejím přítelem projít se po nábřeží. Nachází se na hlavní třídě Beira Mar, kde je většina hotelů a restaurací a hodně lidí/turistů. Ušli jsme pořádný kus cesty, mezitím navštívili Japonskou zahradu (oázu uprostřed blázince), prošli si stánky se suvenýry, jídlem a došli k molu. K obrovskému molu, kde jsou na konci kameny  a můžete si tam jen tak sednout a přemýšlet. Je to krásný místo a určitě se tam ještě vrátím. A když se otočíte zády k oceánu uvidíte osvětlené nábřeží a to za to opravdu stojí.

Den a večer jsme zakončili v jednom bistru na Beira Mar, kde jsme si dali Acaico. Acaico je tmavě fialové brazilské ovoce, které je plné antioxidantů a chutná jako čokoláda s lesním ovocem. Podává se mražená jako zmrzka a můžete si k ní přidat další ingredience jako buráky atd, já si dala klasiku s banánem medem a vločkama. První den byl super, a co dál?


The journey to Fortaleza was really exhausting, I was 24 hours on the road. My host family had pick me up at the airport because I arrived at 2 am and AIESEC pick people up only from 8 am to 11 pm. My host mum and my host sister Thaynna had been waiting for me and then we went to my new home. It's about 20 minutes I think from the airport. They had showed me my room which is normally furnished and told me what I want to eat I can get it. On the bed they bought me gift and there was welcome card. So nice!
Next day after 20hours long sleep Thaynna (my host sister) told me that we go to the beach. It's quite funny that only Thaynna speaks English so with my host parents we just smile to each other but through this language barrier I feel here good.
We went to Praia do Futuro to Croco beach. I was excepting ´classic ´ beach with loungers, parasols and some bar. It was quite different .. Croco beach is a complex where you can find restaurant, bar, sauna, souvenir shops and many others. We sat at the table and ordered something to drink. I tried coco, it's really good! It costs 3,50 real.
The wind is strong so it makes quite big waves but water was warm. I never saw too many people on the beach. The reason why is that on Sunday have many shops closed so Sunday here = Beachday.
On the beach there many atractions for example surf school (I want to try it haha), you can tento something like tennis rockets etc. Everywhere on the right or left sice of the beach someone plays football like on championship last year.
Here gets dark very early about 6 pm it's hear darkness. So we went about 3 pm for a lunch. We went to restaurant called Sirigado. Sirigado is also nameof brazilian typical fish which I tried. We had this fish with rice with broccoli. It was really really tasty. Then I tried sweet dessert - it is pudding I think vanilla with caramel icing and it's soo good too.
I thought that it was end of this day but I went with my host sister and her boyfriend to walk on seafront. The seafront is on Beira Mar which is main street where you can find many hotels, restaurants and of course many people/turists. We walked and we had visited Japonese garden which is like oase in the crazy city, looked to some small shops with souvenirs, food etc. We finished our walk on a pier where you can go and at the end are stones where you can just sit and talk to each other or just think about something. When you turn back from ocean you see a beautiful view - Fortaleza at night - just lights and water. Amazing!
The whole day we finished at some bistro near Beira Mar where I try Acaico. Acaico is dark purple brazilian fruit which is full of antioxidants and tastes like chocolate with forest fruit. It´s served like ice cream and you can add many ingredients. I ordered traditional with banana, honey and oats. And it was really tasty! So it was my first day, what´s next?

Komentáře