1st day in NGO

Je to tady! Můj první den v neziskovce.
Den jako každý jiný, vstala jsem docela brzy cca v 6 (11 našeho času) jelikož mi ten posun dělá ještě trošku problémy. Ale spíš si myslím, že to bylo nedočkavostí nebo snad strachem? Kdo ví!
Přivítal mě krásný východ Slunce a já s nadějí a trošku sevřeným žaludkem očekávala, co se dnes bude dít.

Moje neziskovka se jmenuje AMCTN. Nachází se někde na druhé straně města než bydlím, musím jet dvěma autobusama a trvá mi to cca hodinu a čtvrt. Ve třídě je cca 15 dětí od 11 let a starší. Nikdy se neučili angličtinu, ale naštěstí je tady člověk z AIESECU, který vždy vysvětlí v portugalštině, co se bude dělat a pak už přebírají slovo EPs (=my). Dneska jsem byla jen jako divák, zítra už budu učit společně s Ibrahimem z Egypta, Cartrem z Hongkongu a s Dagmar ze Slovenska. Vyučování je hodně free, ale myslím si že když se budeme všichni snažit, možná je i něco naučíme.:)
Zprvu jsem byla trošku zděšená jak to probíhá, ale ted si říkám, že jaký si to udělám .. takový to bude. Zkusím být lepší než dobrá 'učitelka', zkusím jim předat aspoň část mých zkušeností a možná je nasměrovat někam dál.


A jen tak mimořečí ... čekáme takhle na autobus a přesně po téhle silnici, co je na fotce se procházela prasnice. Jen tak sama, no stress. Jooo, ještě to tady bude sranda. :D

Dnes jsem měla také možnost vyzkoušet další místní jídlo - fazolovou polévku. Je to 'vývar' z fazolí, přidávají se tam brambory, nudle a trošku zeleného - něco jako petržel a opečené pečivo. Byla dobrá, ale hodně sytá. Dalšími typickými polévkami jsou kuřecí a jiné masové vývary, ale ty mě zrovna nelákají. Když polévku, tak rozhodně tuhle. :)


It's here! My first day in NGO.
I got up quite early about 6 am (in Czech 11 am) because I have still problem with time-shifting but I think it was just curiousity and maybe a little bit of fear. Who knows!
It got up into beautiful sunrise and I was excepting with a hope how would this day look like.

My ngo is AMCTN. It is located quite far from my house. I have to take two buses and it tooks me about 1 hour and 15 minutes. In the classsroom there are 15 children (I think:D) from age 11 and older. They have never been learning English but luckily there is one person from AIESEC who speaks portuguese. He explainswhat we will do and then we teach. Today I was just a visitor but tomorrow I start to steach. I won't be teaching alone there are 2 guys (from Egypt and Hongkong) and one girl from Slovakia.
I hope I will be good teacher and I try to give these children the best I know.
Btw I was waiting for the bus and suddenly I saw a pig on the road! But friends from AIESEC told me that's quite normal here. So ok, I think here will be much more fun than I expected. :D

Last experience I tried today was typical bean's soup. It contains potatoes, nuddles and some vegetable.

Komentáře