1st day as a 'teacher'

První den jako 'učitelka', nepíšu to bez uvozovek, protože je to hodně hodně free výuka a je to spíš sranda než nějaký drilování, ale je to fajn. :)
Klasický ráno doplněný o ranní povídání si s Thaynnou o český republice a Brazílii. Tyhle rána mě baví asi nejvíc, jelikož jen sedíme a povídáme si o všem co nás napadne. Je zajímavý, kolik věcí je podobných i přesto, že jedna žijeme v Evropě a druhá v Jižní Americe. Dělí nás cca 8000 km (spíš víc), ale přitom Vánoce slavíme stejně (jen jídlo je trošku jiné), vláda je stejně zkorumpovaná a dalších x věcí, které jsou podobné. Určitě o tomhle napíšu článek!


Nejenže to byl můj první den na ostro v neziskovce, ale taky moje první samostatná jízda busem. :D Občas si tady připadám jako křeček v kleci nebo nebo spíš nějaký zvířátko v ZOO, jak na mě lidi v autobusu koukají. Ale přežila jsem a dorazila jsem relativně včas.
Výuka začíná v 13:30 a končí ve 16:00, ale končíme dřív. Dneska bylo téma barvy a tak jsme se snažili společnými silami naučit děti barvy a zopakovat čísla a představování. Některé děti to bud hodně baví nebo na to kašlou a dělají si, co chtějí. Občas vidim sama sebe, jak jsem se chovala na některých hodinách třeba na základce (mm občas i na střední) a nafackovala bych si. :D Ale je to docela dobrá škola nervů a tolerance. Nejvíc je baví asi hry a ty baví i mě, je to docela sranda.
To byl můj první ofiko den v 'práci'. :)


My first day as a teacher is here!
I spent classic morning talking with Thaynna. I really like these mornings because we just talk about everything and it's really interesting when we compare our countries. Many things are so similar through we live on another continent and between our families is min. 8000 km. The Christmas in Brazil is quite similar like in Czech only thing that's different is food, our governments are full of corruption and many other similir things. I want write about this an article because it's really interesting.
Today was my first day as a teacher and of course my first bus journey when I went alone. It  was quite fun because some people stared at me what am I doing in their bus! So sometimes I feel like an alien but I hope it will be better. :D
Our class starts at 1.30 pm and ends at 4 pm. Today's topic was colours so everyone tried to explain children this theme. I think that some children really like this programm and English so they are really good but some are just sitting and shouting to each other and don't care about us.
When I remember me at primary or at secondary school I behaved sometimes like this. :D So I don't care. The best what they 'love' are games and I like it too. I think that this will be good. :)

Komentáře